Kolik stojí skauting?

Skauting je otevřený všem bez rozdílu na vyznání, sexuální orientaci, původ či jiné odlišnosti. A platí to i v otázce ceny; skauting není drahý a roční náklady jsou přiměřené tomu, co dítě za tuto dobu zažije. Ostatně i dle reprezentativního výzkumu agentury Ipsos považuje třetina lidí skauting za levnější než ostatní volnočasové aktivity.

Roční členský příspěvek: zahrnuje např. úrazové pojištění při skautských aktivitách a chod oddílu – 1x ročně – 600 Kč. Další členové jedné rodiny ve středisku už zaplatí jen 500 Kč.

Jednodenní výpravy: dle typu 0-400 Kč za dopravu, vstupy, jídlo. Nejčastěji je cena kolem 100 Kč.

Víkendové akce: dle typu 100-500 Kč za ubytování, jídlo, dopravu, vstupy atd. Účastnický poplatek na větších skautských akcích bývá zpravidla kolem 250 až 300 Kč.

Tábor: vzhledem k malému počtu účastníků bývá u nás cena tábora o něco vyšší než v jiných skautských střediscích (náklady na táborovou lékárnu, dopravu nákupů apod. se rozpočítávají mezi méně osob). Dvoutýdenní tábor vyjde do 4 500 Kč.

Skautský kroj: nový dětský asi 700 Kč, nošený dle dostupnosti ve středisku cca 200 Kč.

Tábornické vybavení: často možné zapůjčit nebo zakoupit z druhé ruky. Omezené možnosti půjčování nabízí přímo i naše středisko.

Potřebné vybavení

Na skautských schůzkách, výpravách a táborech dítě využije základní tábornické vybavení, které ho udrží v teple a suchu i v náročnějších podmínkách a díky kterému bude připraveno na všechna dobrodružství. Kromě tohoto vybavení bude potřebovat i další vybavení. To najdete v seznamu potřeb k jednotlivým typům akcí.

• Uzlovačka
  • Nůž
  • Ešus a hrnek
  • Svítilna či čelovka
  • Karimatka
  • Třísezónní spací pytel
  • Batoh
  • Skautský kroj se všemi náležitostmi a šátek
  • Nepromokavá bunda
  • Pevná a nepromokavá turistická obuv

Ačkoli nové a opravdu kvalitní vybavení něco stojí, existují i levnější a vhodnější alternativy. Pamatujte, že některé vybavení je maximálně na dva roky (děti z oblečení a bot rostou rychle), některé na více let (karimatky, spací pytle). Na výběr a nákup vybavení však nejste sami. Nejen že si od zkušenějších členů můžete koupit či půjčit již použité vybavení, které dále nevyužijí, s výběrem vhodného vybavení vám rádi poradí naši vedoucí. Ti mají dostatek zkušeností s tábornictvím a pobytem v přírodě v různých příznivých i nepříznivých podmínkách.

Máte zájem dát své dítě do skautu? Zkontaktujte vedoucí či vedoucího vybraného oddílu a domluvte se na podrobnostech!

Přečtěte si níže vloženou brožuru pro rodiče nováčků, která vám zodpoví další otázky a odhalí mnohá tajemství skautingu!